Við klokkuni frá ovast til vinstru: Símeon I. Petersen, Kirstin Eliasen, Edvard í S. Joensen, Magnus Berg, Kim Bergkvist, Unn V. Johannesen, Martin Heimistovu

Fiskaheilsa

Á fiskaheilsudeildini er trivnaðurin hjá fiskinum í fokus. Okkara arbeiði verður framt við regluligum tænastum og umbidnum granskingarverkætlanum av ymiskari stødd.

Fiskaheilsudeildin veitir tænasturnar:

  • Lúsateljingar
  • Rognkelsiskanningar
  • Slaggreining av lús
  • Táknukanningar

Virknar granskingarverkætlanir á deildini eru:

  • Ferðaatburður hjá sjósílasmolti
  • Trivnaður hjá sjósílum
  • Útbreiðsla og sjúka hjá kúlulaksi

Fiskaheilsudeildin skipar somuleiðis fyri fyrilestrum, ráðgeving og undirvísing.

Starvsfólk á Fiskaheilsudeildini

Navn Starv Telefon T-post
Edvard í Skorðini Joensen Kanningarfólk +298 77 47 02 edvard@fiskaaling.fo
Eirikur Danielsen Lívfrøðingur, BSc, PG.Dip. +298 77 47 56 eirikur@fiskaaling.fo
Kim Steve Gerlach Bergkvist Kanningarfólk, PhD +298 774 708 kim@fiskaaling.fo
Kirstin Eliasen Deildarleiðari, PhD +298 774 703 kirstin@fiskaaling.fo
Magnus S. Berg Lívfrøðingur, BSc +298 27 75 00 magnus@fiskaaling.fo
Martin Heimistovu Kanningarfólk, jarðalisfrøðingur MSc. +239 774 709 martin@fiskaaling.fo
Símeon Ingvardson Petersen Kanningarfólk, BSc +298 77 47 11 simeon@fiskaaling.fo
Unn Vagnsdóttir Johannesen Samskipari, lívfrøðingur, MSc +298 77 47 20 unn@fiskaaling.fo